Spor Saha Tel Çitleri

Tenis Kortu Yapımı

Tenis, tüm dünyaca oynanan ve bilinen elit sporların başında gelmektedir. Estetik bir oyun olan bu branş için zengin sporu da denir. Dünya üzerinde, yıllardır gelenekselleşen turnuvalar, en profesyonel kortlarda oynanır. O bakımdan tenis kort yapımı da oldukça önem taşır. Hem görsellik, hem dizayn açısından, dünya standartlarına uygun tenis sahaları yapımı için son teknolojik sistemlerle EMRE TEL olarak yıllardır hizmet vermekteyiz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapılacak kortun nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Tenis kortları, ideal oyun alanı boyutlarına göre düzenlenmekte olup sahanın kurulacağı alanın ölçüsüne göre de uygun biçimlerde dizayn edilirler. Uluslararası alan da dahil olmak üzere en geçerli ölçüler 8,23 m x 23,77 m`dir. Alan ise 18m x 36m olmalıdır.

Tenis oyun alan ise asfalt üzeri akrilik kaplama ve beton üzerine epdm ve tartan  zemin kaplaması ile yapılır. Üzerine sentetik çim halılar monte edilir. Oyun alanı çizgileri ise çim halının üstüne dokunarak montajı yapılır.

2016 Yapı Fuarı Sanal Tur
Belgeler
Online Katalog
Emre Tel Uygulamalar